Strona główna » Budynki przy ulicy Wiosny Ludów Koninie są nie do poznania
Region

Budynki przy ulicy Wiosny Ludów Koninie są nie do poznania

Konińska Starówka pięknieje. Miasto, za prawie 2 miliony złotych, zmodernizowało dwie kamienice znajdujące się przy rynku. Budynki przy ul. Wiosny Ludów 11 i 13 w Koninie są nie do poznania.

Wykonawcą prac była firma Instal-Serwis Julian Drabent. Umowę podpisał z nią w marcu tego roku zarządca budynków, czyli miejska spółka PGKiM. W ciągu trwającego  kilka miesięcy remontu kamienice zyskały nowy wygląd. Wymieniono m.in. dach, stolarkę okienną i drzwiową, instalacje: ciepłej, zimnej wody, kanalizacyjną. Budynki zostały docieplone, pomalowane i przyłączone do miejskiego cieplika. Kamienice znajdują się w części historycznej miasta, dlatego nad inwestycją czuwał konserwator zabytków.

  • Mamy w swoich zasobach jeszcze wiele budynków wymagających remontów, dlatego staramy się o pieniądze na remont czterech następnych! Wszystkim – kierowcom, mieszkańcom, klientom i właścicielom sklepów – dziękuję za cierpliwość i znoszenie niedogodności związanych z remontem – mówi prezydent Konina Piotr Korytkowski.

Modernizacja była jednym z elementów projektu „Generator miejskiej energii źródłem sukcesu Konina” realizowanego w ramach programu „Rozwój Lokalny”. Jest on finansowany z Funduszy Norweskich i z budżetu państwa.

Źródło informacji: UM Konin

Skomentuj

Kliknij tutaj i dodaj komentarz